Igor Matovič – politik stojaci nad zákonom

Autor: Marián Pilát | 14.8.2015 o 16:38 | (upravené 14.8.2015 o 18:07) Karma článku: 8,08 | Prečítané:  2550x

Priebeh kauzy Matovič naberá v uhorkovej sezóne celkom pekné obrátky. A ukazuje na to, že politici, ktorí majú plné ústa blaha občanov vo svojom vlastnom prípade majú pocit, že stoja nad zákonom.

Celý priebeh policajného zásahu a následné reakcie Matoviča, Lipšica a médií majú niekoľko zaujímavých momentov:

1. Matovičova firma. Pán predseda OĽaNO má zaujmavý postoj k vlasnej firme RegionPRESS (áno, vlastnej, lebo snáď žiadny súdny človek nemôže uveriť tomu, že keď ju prepísal na manželku už nie jeho a z pozadia ju neriadi). Keď sa mu to hodí, tak dá od RegionPRESSu ruky preč. V tomto prípade sa hrdo hlási k „rodinnej“ firme. A to poslanci NR SR majú zo zákona zakázané podnikateľské aktivity. Igora Matoviča sa to však v tomto prípade netýka.

2. Matovičova strana. OĽaNO je tiež „rodinným“ podnikom Igora Matoviča. Rozhodovanie o miliónových finančných príspevkoch z vreciek ľudí je v rukách jediného človeka – Igora Matoviča. Nárast majetku Matovičovej firmy v čase, keď všetky ostatné reklamné časopisy a vôbec printy bojujú o prežitie je ekonomickým zázrakom. Alebo prelieva peniaze z jednej rodinnej firmy do druhej. Vyberte si.

3. Teória sprisahania. Policajno-politicko-oligarchické sprisahanie pod vedením Procházku je fantasmagória, ktorá patrí do rozprávkovej knihy Alenka v ríši divov. Spojenie Matovič – Lipšic má jediný účel. Zachrániť pre Lipšica post poslanca v NR SR a Matovičovi dodať nálepku „zjednotiteľa“ pravice. Reálne sú však výsledky tohto spojenia zanedbateľné a vôbec nesmerujú k ohlasovanému preferenčnému „zázraku“. Otázkou ostáva, či dotyční páni budú frajeri, a do volieb pôjdu ako koalícia (v tom prípade potrebujú prekonať pre vstup do NR SR 7% hranicu), alebo Lipšic s partiou pôjde len na kandidátke OĽaNO (hranica je 5%). Druhá možnosť je pravdepodobnejšia a svedčí o „odvahe“ a istote obidvoch pánov. A to ešte Lipšic nevie, či nepôjde na detektor.

4. Reakcia médií. Komentátori (Schutz) zú zjavne zmätení. Preto je hneď od začiatku najlepšie uchýliť k taktike, že polícia opäť koná „nadprácu“ a potom podsúvať presvedčenie, že to celé skončí na inšpekcii MV SR, ktorá nie je dostatočne nezávislá. Od začiatku sa podsúva výsledok kauzy - že Matovič je „asi“ čistý a máme len „zlú“ políciu. Otázkou ostáva, či médiá vyzvú Matoviča k odstúpeniu, ak sa niečo preukáže. A čo sa bude musieť preukázať, aby to spravili. Už dnes Matovič obviňuje (a poúča) NAKU, čo má vyšetrovať – v jeho prípade sú to „prkotiny“. Zaujmavý je ešte jedne moment: keď v susednom Česku zadržala polícia opozičného politika, slovenské médiá sa išli roztrhať od radosti. Keď do Matovičovej firmy vtrhne polícia, pretože konateľ odmieta spolupracovať, rétorika sa obracia. Lebo česká polícia je dobrá a tá slovenská zlá.

5. Ovplyvňovanie vyšetrovania. Vstup Igora Matoviča do vyšetrovania RegionPRESSu je viac ako zrejmý. Rýchly pokus politizovať celú kauzu, na čo naskočili viaceré slovenské médiá, a vehementná snaha podsúvať rôzne konšpirácie svedčí o tom, že niečo nie je v poriadku. Matovičove divadlá o tom, ako ho to všetko zaskočilo a takmer „položilo“ sú starostlivo pripravené marketingové stratégie. Všetko, čo Matovič za posledné dni predviedol je jedna veľká show s účelom ovplyvniť vyšetrovanie a poúčať nevedomých občanov o tom, ako to je ako by to malo byť. Lenže sa zdá, že trafená hus zagágala.

Igor Matovič má pocit, že stojí nad zákonom. Nahráva politických oponentov (lebo podľa neho je to správne), núkajú mu miliónové úplatky (a on nemusí nahlásiť osoby, lebo tak je to správne), narába v miliónmi eur daňových poplatníkov ako mu napadadne (lebo tak je to správne) a ako poslanec NR SR spokojne podniká v rodinnej firme (a vôbec sa za to nehanbí, lebo tak je to správne). Vo chvíli, kedy polícia pod dohľadom prokuratúry začne skúmať „ekonomické“ zázraky a podľa všetkého kreatívne účtovníctvo jeho rodinnej firmy, ide o policajnú šikanu a sprisahanie. (to už v žiadnom prípade správne nie je!) Jeho firmu predsa polícia nemôže vyšetrovať! Veď on Igor Matovič!!!

  
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?