Lipšicova prázdna politická schránka

Autor: Marián Pilát | 10.4.2015 o 8:14 | Karma článku: 4,02 | Prečítané:  650x

Pri všetkých finančných transakciách so štátom, a to v rámci verejných obstarávaní, zdravotného poistenia, dotácií, eurofondov, privatizácií či predaja majetku štátu a samospráv musí právnická osoba potvrdením z banky deklarovať, kto je konečný užívateľ výhod. S týmto vynikajúcim návrhom prišli Ľubomír Galko (SaS), Igor Matovič (OĽaNO) a Daniel Lipšic (Nova).

Problém je však v tom, že najmä Daniel Lipšic s týmto návrhom prichádza práve teraz a najmä teraz.

Kým Galko a Matovič sa môžu vyhovárať, že oni boli pri moci v rámci Radičovej vlády len dva roky, Lipšic bol v prvej Dzruindovej vláde (1998 – 2002) vedúcim úradu ministra spravodlivosti Čarnogurského a v druhej Dzurindovej vláde (2002 – 2006) bol ministrom spravodlivosti. Vo vláde Ivety Radičovej bol dva roky (2010 – 2012) dokonca ministrom vnútra.

Iste, za Fica sa kradne vo veľkom, ale nezakrývajme si oči pred tým, že rovnako sa kradlo aj za prvé a druhého Dzurindu. Dokonca v tom čase si na svoje prišli aj páni Poór, Kiňo a Brhel, ktorí sú považovaní za zakladateľov a mecenášov Smeru. Daniel Lipšic bol ticho a o schránkové firmy, ktoré boli už aj v tom čase nástrojom zakrývania nekalých kšeftov, ani len slovom nezavadil.

Čo vtedy robil minister spravodlivosti Lipšic? Prečo už vtedy proti nim nebojoval, veď už aj vtedy ich skutoční vlastníci nekresťansky bohatli. Napríklad na tunelovaní Braniska.

Začala sa volebná kampaň a páni Matovič, Galko a Lipšic majú právo ju robiť po svojom. Neznamená to však, že si od nich máme nechať vymývať mozgy. Najmä Lipšic mal dostatok priestoru na to, aby niečo predviedol v boji proti korupcii, ale vždy ostalo len pri marketingových heslách a teatrálnych tlačovkách. Ako ukazujú mnohé prieskumy verejnej mienky, pochopili to už aj mnohí voliči.

Za iných okolností vcelku bohumilá iniciatíva na odstavenie schránkových tunelov od štátneho rozpočtu dokazuje, že budúcnosť slovenskej pravice nie je v spojenectve marketingových a divadelných promotérov, akými sú najmä Lipšic a Matovič, ale v budovaní skutočnej programovej alternatívy, o akú sa pokúša napríklad Procházka. Pretože to, čo ponúkajú Nova a OĽaNO, je len prázdna politická schránka bez obsahu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?