O nedôstojnom handrkovaní sa politikov v MČ Košice - Sever

Autor: Marián Pilát | 11.2.2015 o 19:20 | Karma článku: 5,10 | Prečítané:  353x

Komunálne voľby sú už dávno za nami. Ani by som sa k nim nevracal, keby v našej mestskej časti  nepokračoval volebný boj , len tentoraz  inými prostriedkami: handrkovaním sa politikov na súdoch.

Po 15. novembri 2014 sa stal víťazom komunálnych volieb, a teda aj starostom mestskej časti Košice – Sever Marián Gaj. S 1500 hlasmi tesne porazil svojho protikandidáta Jaroslava Polačeka, ktorý získal 1365 hlasov.

Pán Polaček porážku neuznal, podal sťažnosť na Ústavný súd SR pre porušenie pravidiel hry. Rozhodnutie má padnúť do konca februára 2016. Pre úplnosť si povedzme, že Jaroslav Polaček bol tri roky prednostom mestského úradu, keď na jeho čele ako starosta stál práve Marián Gaj. Rok pred voľbami sa rozkmotrili. Asi aj preto sa Polaček rozhodol vyzvať Gaja na volebný súboj. Nevyhral ho, ale s 900 hlasmi sa stal poslancom miestneho zastupiteľstva, takže môže svojmu rivalovi celkom efektívne pozerať na prsty.

Napriek tomu sa Jaroslav Polaček rozhodol pre ústavnú sťažnosť. Keďže ústavný súd jeho sťažnosť prijal, nie je vylúčené, že komunálne voľby sa na Severe zopakujú. A to sa mi nepáči.

Niežeby som si myslel, že staronový starosta viedol kampaň najférovejším spôsobom, ale rovnako si nemyslím, že to, čo mu vyčíta jeho oponent, je dôvodom na spochybnenie výsledkov volieb. Starosta tak trochu nevkusne využil zjednodušený prístup k voličom – seniorom, ale to ešte nie je dôvod na súdne ťahanice. Podľa mojej mienky by mali byť súdy zaťahované do riešenia politických sporov iba v evidentných prípadoch porušenia politických práv, respektíve machinácií s hlasmi a podobne. Ak sa politici pre každú hlúposť a najmä za každú cenu sťažujú na súdoch a spochybňujú výsledky volieb, iba tým dokazujú, že v skutočnosti im nejde o záujmy občanov, ktorých majú zastupovať, ale iba o ich osobné ambície.

Mestská časť Košice – Sever stojí pred mnohými výzvami. Pred starostom a poslancami je dosť veľa práce na to, aby strácali drahocenný čas handrkovaním sa a neproduktívnymi škriepkami. Lenže presne to dnes robia, Každého viac zaujíma, ako dopadne rozhodovanie na ústavnom súde ako skutočné problémy bežných ľudí v mestskej časti.

Nazdávam sa, že Jaroslav Polaček má ako poslanec miestnej časti Sever dostatočný priestor na to, aby ľuďom dokázal, že o štyri roky bude lepším starostom ako Marián Gaj. Politika sa predsa nerobí na súdoch, ale medzi ľuďmi. A najmä pre ľudí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?