Aký bol môj rok 2014

Autor: Marián Pilát | 7.1.2015 o 19:36 | Karma článku: 4,72 | Prečítané:  314x

Dnes, keď som písal dátum, dal som za deň a mesiac rok 2014. Ako to väčšinou býva, robíme to do marca nového roka. Teda aspoň ja to tak robím. Zastavil som sa pri tejto chybe a zamýšľal sa, aký bol pre mňa rok 2014.

Bol to rok, ktorý ako každému niečo viac-menej dal a menej-viac zobral. Vždy hodnotíme rok na základe toho, ako sa k nám zachoval (či sme vďaka niečomu prežili dobré alebo zlé chvíle). U mňa to bolo všelijaké, začiatok roka bol ťažký, riešil som diplomovku. Poctivo som na nej makal od schválenia témy vedúcim diplomovky. Od začiatku do konca tak, ako sa to má robiť a nijak inak. Žartujem, samozrejme...

Potom som sa pokúsil naštartovať politickú kariéru, čo mi zatiaľ nevyšlo. Vďaka tomu som však pochopil jednu vec. Ak chcete pomáhať ľuďom, viete to robiť aj inak ako politik. Moji známi pomáhajú tak, ako vedia. Jeden pomáha ľuďom bez domova stravou z cateringových akcií, ďalši pomáha s kastráciou túlavých kocúrov, ďalšia venuje veľa času a úsilia útulku, inýpomáha právnymi službami ľudom, ktorí si to nemôžu dovoliť. Všetko sú to ľudia, ktorí majú svoj názor na politikov a ich službu ľuďom.

Mojím cieľom bolo presadiť sa v komunálnej politike, chcel som čo najviac urobiť pre našu mestskú časť Košice – Sever. O mojich nápadoch a cieľoch som už písal minule. Nie je dobré chváliť sa tým, ak som niekomu s niečím pomohol. Na druhej strane nezabúdajme, že karma vás dobehne, aj keď o tom nerozprávate, či ste urobili niečo dobré alebo zlé.

V druhej polovici roku som po lete začal rozmýšľať, ako sa prezentovať na verejnosti a dostať sa do ich povedomia. Mohol som vsadiť na to, že mám veľmi biblické meno. No priezvisko nie je všetko. Môj plán, ako oživiť Sever a pomôcť ľuďom k informovanosti, nebol asi najlepší, keďže nesedímako miestny poslanec v zastupiteľstve. Nuž, všetko je tak, ako má byť.

Som rád, že som sa zapojil do pár akcií, ktoré mali zmysel a bolo ich aj trochu vidieť. Jednou z nich bola zbierka pre týranéženy s deťmi, viac menej sa do nej zapojili naši známi.Zbierka bola zorganizovaná spontánne a hlavne vychádzala z reálnych potrieb spoločnosti. Pri tejto akcii sa mi viackrát tlačili slzy do očí, pretože ťažko znášam nespravodlivosť, ktorá je, žiaľ, všade okolo nás.

Na konci akcie sme mali celkom dobrý pocit, že sme nezištne urobili niečo pre tých, ktorí to naozaj potrebujú a hlavne sme pomohli tam, kde by sa mal v prvom rade angažovať štát. Ale asi mal veľa práce s obstaraním nového CT-čka. No, ale späťk zbierke. Najprv mi ľudia volali, či to s tou pomocou myslíme vážne, lebo aj oni by radi pomohli, len doteraz nevedeli ako a cez koho. Možno sa aj hanbili pomôcť so starým riadom alebo niečím podobným, pretože sa im to zdalo málo, avšak pomohli tým viac, ako si mysleli.

Dodávku a program organizovali Gitka a Julka – veľmi šikovné osôbky. Vyzbieralo sa plné auto vecí, ktoré určite pomôžu ženám s deťmi. Pochádzam z rodiny, ktorá nemôže rozdávať, ale usilujem sa aspoň pomáhať tým, ktorí si nevedia pomôcť. Podarilo sa mi spolupracovať s ľuďmi, ktorí vedia dať a nezištne pomôcť.

Rok 2014 mi veľa dal a veľa ma naučil. Hlavne to, že ak chcete niečo robiť pre svoje okolie, nepotrebujete byťkorunovaný poslanec, ale stačí mať okolo seba dobrých ľudí.

Zatiaľ vám prajem veľa šťastia v roku 2015, nech je minimálne dvakrát lepší ako ten minulý!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?