Komunálne voľby sa skončili, ale pre mňa sa všetko len začína

Autor: Marián Pilát | 15.12.2014 o 11:55 | (upravené 15.12.2014 o 15:20) Karma článku: 5,98 | Prečítané:  465x

Komunálne voľby sú za nami. Kandidoval som v nich na poslanca mestskej časti Košice – Sever. Neuspel som, ale tým sa to pre mňa nekončí. Mám 26 rokov, celý život pred sebou a program, s ktorým som predstúpil pred Severanov, chcem presadzovať naďalej.  

V kampani som hovoril, že problémy neexistujú. Sú len zlé riešenia. A na tom chcem stavať aj ďalej. O regionálny rozvoj a fungovanie samosprávy som sa zaujímal už počas štúdia na strednej i vysokej škole. Aj preto som navštívil Anglicko, Taliansko, Fínsko, Estónsko, Španielsko, Egypt, Izrael, Jordánsko či Turecko. Tu všade som získaval nové poznatky a skúsenosti v oblasti rozvoja samosprávy.

Už moja diplomová práca bola zameraná na využitie informačno-komunikačných technológii v samospráve. Časť tohto riešenia bola neskôr použitá v Rožňave 

Mestská časť Sever by si z toho mohla zobrať príklad. V kampani som navrhoval, aby miestny úrad upozorňoval prostredníctvom SMS na aktuality, poruchy či opravy v našej mestskej časti, o ktorých sa dnes väčšina Severanov nemá ako dozvedieť. Presadzoval som a naďalej presadzujem možnosť návštevy úradu v „papučiach“ priamo z domu. Veď načo máme internet? A prečo by mestská časť nemohla mať aj vlastnú mobilnú aplikáciu Košice – Sever? Všetko sa dá a túto aplikáciu pre Severanov vytvorím, aj keď nie som poslancom.

V súčasnosti je už možné aj za málo peňazí uskutočniť mnohé šikovné návrhy, prinášajúce vyšší komfort pre ľudí, stačí mať dobré nápady a otvorený pozitívny prístup.

Nejde mi však len o zavádzanie nových informačných a komunikačných technológií do samosprávy. Mestská časť Sever nevyužíva mnohé príležitosti rozvoja rekreačných oblastí, ako sú Anička, Alpinka či Bankov. Sme najzelenšia časť Košíc a na tom musíme stavať.

Tiež si myslím, že poslanci nemajú len sedieť v zastupiteľstve či komisiách. Musia sa aktívne podieľať na získavaní financií pre mestskú časť, organizovaní kultúrnych a športových podujatí pre všetky vekové skupiny. Sever musí ožiť, aby ľudia konečne pocítili, že starosta a zastupiteľstvo sú tu pre nich.

V kampani som tiež navrhoval zabezpečiť zdravotné sestry, ktoré by chodili starším ľuďom podávať inzulín. Presadzoval som aj dovoz potravín domov imobilným ľuďom a mnohé ďalšie opatrenia, na ktoré doteraz nikto nemyslel. Alebo ak myslel, nemal vôľu ich uskutočniť.

Ako to už býva, pre mnohých (najmä tých zvolených) sa to voľbami končí. Pre mňa naopak, všetko sa ešte len začína. Prvou vecou, do ktorej sa pustím, bude mobilná aplikácia pre všetkých Severanov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?